Участъци в ремонт

Въвеждане на ВОБД на АМ „Тракия“ за периода от 21:00 часа на 29.06.2026 г. до 21:00 часа на 01.07.2026 г. от км 207+390 до км 229+500

  25.06.2026 15:48  

Във връзка с изпълнение на превантивно поддържане на  АМ „Тракия“ - необходимост от извършване на дейности по възстановяване на експлоатационното състояние на асфалтовата настилка от км 208+181 до км 229+286 ляво платно на територията на ОПУ Стара Загора, Ви моля да издадете Заповед за ВОБД за сигнализиране на дълготрайни работи с пълно отбиване на движението, както следва:

- За периода от 21:00 часа на  29.06.2026 г. до 21:00 часа на 01.07.2026 г. ще бъде въведена ВОБД с пълно отбиване на движението в лявото пътно платно /посока Бургас - София/ от км 207+390 до км 229+500 и прехвърлянето му  двупосочно в дясното платно /посока София – Бургас/. ВОБД е в участъка от км 205+200 до км 241+000 ляво платно на АМ „Тракия“.

Поради необходимостта от затваряне на част от връзките на ПВ „Стара Загора“, е предвидено отбиване на движението по обходен маршрут за пътуващите в направление
„Бургас – Стара Загора“, направление „Бургас – Димитровград“ и направление „Димитровград – София“. За тях е предвидено монтирането на допълнителни информационни табели Ж3 и Ж7 при ПВ „Нова Загора“ – км 239+996 и при ПВ „Стара Загора“ при км 208+181 за алтернативен маршрут.

Временната организация за безопасност на движението ще бъде съгласно Чертеж № 1 и от Детайл № 1 до № 3, разработени по Наредба №3/16.08.2010г.

Движението на МПС в участъка с въведена ВОБД да се извършва с повишено  внимание.